O mnie

Cześć, nazywam się Piotr Kałuża, prywatnie jestem mężem i tatą dwójki wspaniałych dzieci. Uwielbiam książki, zwłaszcza fantasy i o tematyce biznesowej. Zawodowo od kilkunastu lat zajmuję się sieciami i systemami operacyjnymi z rodziny Microsoft Windows i Linux.

Swoją zawodową przygodę w świecie IT zacząłem jako administrator w niewielkiej firmie produkcyjnej. Jak się pewnie domyślasz, robiłem tam dosłownie wszystko, co było związane z komputerami, od podłączania klawiatury i wyrywania zaciętego papieru z drukarki po wdrożenie Active Directory i systemu ERP. Blisko trzy lata spędzone w firmie były czasem intensywnej nauki i rozwoju, ale kiedy z biegiem czasu zadania były coraz bardziej powtarzalne, postanowiłem, że czas na zmianę.

Kolejnym etapem mojej ścieżki zawodowej był Dagma, dystrybutor rozwiązań bezpieczeństwa IT. Moją pracę zaczynałem w supporcie dla produktów z portfolio firmy, ale szybko przeskoczyłem na stanowisko inżyniera systemowego i zajmowałem się wdrożeniami i pracą presales’ową, czyli prezentacjami produktów, webinarami i konferencjami. Ostatni kilka z w sumie ośmiu lat spędzonych w firmie pracowałem na pozycji Team Leadera i wspierałem zespół pomocy technicznej i inżynierów w dostarczaniu najlepszych usług dna naszych klientów. W 2018 przyszedł jednak czas na nowe wyzwania.

Na początku wakacji 2018 roku rozpocząłem pracę u producenta rozwiązań do monitorowania sieci, czyli w firmie Flowmon. Praca Presales Engineera okazała się strzałem w dziesiątkę! Nie wiedziałem, że praca może dawać tyle satysfakcji, a wyniki w postaci zadowolonych klientów, którzy stawali się ambasadorami marki to była satysfakcja podwójna. To właśnie we Flowmonie przekonałem się, że sprzedaż to nie „wciskanie” czegoś klientom, ale znajdowanie najlepszych rozwiązań na ich problemy. Teraz już wiem, że dostarczanie wartości jest najważniejszym elementem sprzedaży.

Od lipca 2021 roku pracuję jako freelancer i dostarczam usługi i rozwiązania, co do jakości, których jestem w 100% pewien. Chociaż droga przedsiębiorcy nie jest łatwa, to z nadzieją patrzę w przyszłość. Wiem, że tak długo, jak długo będę dostarczał najlepszą wartość, znajdą się klienci gotowi za nią zapłacić.

Konferencje

Od wielu lat biorę udział w konferencjach, zarówno jako uczestnik, jak i prelegent. To wielka przyjemność przemawiać to grupy słuchaczy i prezentować produkty, co do jakości i użyteczności, których jestem pewien. Poniżej mały wycinek konferencji, w których brałem udział jako prelegent i które na szczęście zostały nagrane i są dostępne w internecie.

Certyfikaty

Kiedy rozpoczynałem przygotowania do swojego pierwszego egzaminu nie miałem pojęcia, że po kilkunastu latach nazbiera się ich taka kolekcja

Do pierwszego egzaminu, z Windows XP podchodziłem jeszcze na studiach. Później przyszedł czas na szkolenia i certyfikacje z Windows Server, aż w końcu w 2011 roku zostałem trenerem Microsoftu uzyskując status MCT.

Od tamtej pory musiałem wielokrotnie aktualizować swoją wiedzę i potwierdzać ją certyfikatami.

Przez ponad 10 lat przeprowadziłem dziesiątki szkoleń, w których wzięło udział kilkuset uczestników. Każde kolejne szkolenie to nie tylko przyjemność poznawania nowych osób i możliwość dzielenia się wiedzą. To również możliwość spojrzenia na temat z zupełnie nowej perspektywy, bo każde środowisko jest inne i wymaga zastosowania innych rozwiązań.

MCT

MCSA 2012

MCSA 2016

MCSe
Azure Fundalemtals
SUSE Linux Enterprise Server 11 Certified Administrator

SUSE Linux Enterprise Server 11Certified Engineer

Social media

Kontakt